1983 Yılında İstanbul Üsküdar’da dünyaya gelen Ali Cenan ÖZÜKOÇ®, ilköğrenimini Beylerbeyi İlkokulunda, Lise eğitimini Hacı Sabancı Anadolu Lisesi’nde tamamlamış olup Kocaeli Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü Mezunudur. Jeoloji Mühendisi Ali Cenan ÖZÜKOÇ®, Yüksek Lisansını İstanbul Esenyurt Üniversitesi’nde tamamlamış olup, uzmanlık alanı uygulamalı jeoloji, zemin mekaniği, kaya mekaniği, geotekniktir.

Yurtiçi ve yurtdışı bir çok prestijli ve büyük ölçekli projede saha mühendisi, kalite kontrol şefi, şantiye şefi, proje müdürü pozisyonlarında görev alan Ali Cenan ÖZÜKOÇ, 2007 yılında İstanbul merkezli kurmuş olduğu ÖZÜKOÇ MÜHENDİSLİK adı altında çalışmalarına kendi firması üzerinden devam etmiştir.

2019 Yılında Balıkesir İli Edremit İlçesi’nde faaliyete geçirmiş olduğu Edremit Zemin Etüdü ve Sondaj Hizmetleri firması ile günümüzde Edremit Körfezi (Ayvacık, Edremit, Havran, Burhaniye, Gömeç, Ayvalık, Bergama, Dikili İlçeleri ) başta olmak üzere özel projelerde özel çözümleri ile Türkiye genelinde hizmet vermektedir.

Türkiye geneli zemin etüdü ve sondaj çalışmalarının yanı sıra, şev analizi, göl tabanı araştırması, jeolojik-jeoteknik etüt gibi çalışmalarda da üniversiteler ve bazı kurum, kuruluşlar ile işbirliği içerisinde Jeoloji Mühendisi Ali Cenan ÖZÜKOÇ® danışmanlık hizmetleri sunmaya devam etmektedir.

Jeoloji Yüksek Mühendisi Ali Cenan ÖZÜKOÇ®, Esra Bahar ÖZÜKOÇ® ile evli ve Elif Gülgün adında bir kız, Yekta Can adında bir erkek çocuk babasıdır.